McDavid помага на Oilers да останат живи в мач 6 победата срещу Kings

ЛОС АНЖЕЛИС – Конър Макдейвид беше избран за Едмънтън Ойлърс в мач 6 от първия кръг на Западната конференция срещу Лос Анджелис Кингс в четвъртък, може би най-голямата причина да избегнат елиминирането.

Макдейвид имаше три точки, включително първия гол при 1:40 в мача, за да предизвика победа на Ойлърс с 4-2 в Crypto.com Arena и да ги изпрати у дома за мач 7 на Rogers Place в събота (22:00 ET; ESPN , CBC, TVAS, SN, BSSC).

Центърът имаше и две асистенции, включително и една Тайсън БариПечеливш гол в мача с 5:10 до края в третия период.

„Да, невероятно е, всички можете да видите какво прави всяка вечер, що се отнася до уменията, головете и всичко“, каза Бари. „Той ни задава тон отново рано, но можете да видите нивото на битката му. Той е във всяка битка, над всеки чек. Той прави всичко както трябва и можете да кажете колко силно иска това, така че сме късметлии да го имаме на наша страна — Трябва да вземем още един за него тук.

Макдейвид се събра отново с Леон Драйсайтл на горната линия с Кайлер Ямамото за да започне мача и направи незабавен ефект с третия си гол в плейофите, идвайки на гладко обвиване, което се плъзна под подложките на вратаря на Kings Джонатан Бърз. Но той игра в целия състав в първите 10 минути на мача, за да накара гостите да започнат най-добре в серията.

„Не мога да кажа достатъчно за Конър Макдейвид“, каза треньорът Джей Уудкрофт.” Играта му говори сама за себе си. Това е отвъдно. Що се отнася до началото на мача, смените му не бяха дълги. Направихме някои неща, за да ни помогнем. Той беше лидер в нас, правейки това, което трябваше да направим през тази първа малка част от първия период.”

Макдейвид изигра 24:02 в игра 6, повечето от всеки скейтър, и имаше шест удара към вратата.

В серията той има водещи в НХЛ 12 точки (три гола, девет асистенции). 25-годишният футболист спечели четвъртия си Арт Рос Трофи като шампион на НХЛ със 123 точки (44 гола, 79 асистенции) в 80 мача от редовния сезон. Той е финалист за Hart Trophy, присъден на MVP на НХЛ. В петък той беше определен за финалист за наградата Тед Линдзи, която се връчва ежегодно на най-забележителния играч в НХЛ според гласуването на колегите от Асоциацията на играчите на НХЛ.

„Когато се пързаля така, той е наистина труден за справяне“, каза той напред Евандър Кейн. „Той видя отваряне след няколко минути след хубав взрив на скоростта, ускоряващ леда и го прибра в обвивката. Той беше страхотен за всички ни серии и ще имаме нужда от него в Игра 7.“

[RELATED: Complete Oilers vs Kings series coverage]

Кейн отбеляза два пъти, включително в празна врата, и има девет точки, включително седем гола, което се изравни за първото място в НХЛ с Джейк Гюнцел на Питсбърг Пингвинс и Кирил Капризов от Минесота Уайлд.

Той каза, че устойчивостта на Ойлърс, водена от Макдейвид, е била ключова в третия период, след като Кралете направиха мача 2-2 с гол от Карл Грундстрьом 29 секунди след антракта.

„Не започнахме третия период по начина, по който искахме, но тази група го показваше през цялата година, придържайки се към него и не се обезкуражаваше“, каза Кейн. „Знаехме, че можем да вземем един – просто трябваше да се уверим, че е следващият. Свършихме страхотна работа, за да го върнем у дома за [Game] 7.”

McDavid също имаше голям тласък в мач 6 от силна защитна група, която липсваше не. 1 защитник Медицинска сестра Дарнелкойто изтърпява наказания за един мач заради удара с глава на Kings напред Филип Дано в игра 5.

“[We were] успешен тази вечер без обороти в състава, “каза Бари.” Но не можете да замените [Nurse]. Просто поддържаме нещата прости и всички не поемат ненужни рискове. Оставаме над нашите чекове и [we’re] състезаващи се, всички се състезават. Няма тайна. Просто всяка смяна е от значение, всяка малка игра. Така че мисля, че това беше мисленето.”

Бари, който има три точки (един гол, две асистенции) в серията, каза, че Ойлърс са останали агресивни, без да са прекалено рискови, след като Кралете изравнят мача, важно развитие, като се има предвид, че Едмънтън е губил фокуса си няколко пъти по време на серията.

„Да, ние се отказваме от един рано [in the third period] и знаете ли, връща се към 0-0, “каза той.” Така че мисля, че свършихме добра работа, като не го превърнахме в състезание на писта и просто останахме търпеливи и се опитахме да ги изтощим. Имаха някакъв вид, ние имахме някакъв вид. Стигна се до последните пет [minutes] така че реших, че свършихме добра работа, за да не се натоварваме.”