Джо Смит·

Щатен писател, Светкавица

18 юни 2022 г в 22:58 ч EDT

Само един друг отбор отбелязва по-голям дефицит на финала за Купата на Стенли

Само клинчът за Купата на Пингвините (8-0) над Норт Старс през 1991 г. бележи по-голям дефицит от изключване на финала за Купата на Стенли от това, което Avalanche направи на Lightning в мач 2.

Този отбор на Penguins имаше шест членове на Залата на славата, като Яромир Ягр тепърва предстоеше

Колорадо Авеланч повежда с 2-0 в серията във финала за Купа Стенли

Колорадо Авеланч повежда с 2-0 в серията във финала за Купа Стенли, побеждавайки мач 2 със 7-0 над Тампа Бей Лайтнинг в събота. С преминаването на серията към Тампа, Avalanche надмина Lightning с 11-3.

Валери Ничушкин откри резултата 2:54 в мача. Той добави още един гол през втория период. Ничушкин има осем гола и пет асистенции в 16 плейофни мача.

18 юни 2022 г в 22:53 ч EDT

Може ли Тампа Бей да изтегли Том Брейди за игра 3?

Роб Роси

Роб Роси·

18 юни 2022 г в 22:51 ч EDT

Avalanche са на две минути от преднината с 2:0 в тази серия

Avalanche са на две минути от предимство с 2-0, но аз просто ще заявя очевидното тук и ще напомня на всички, че Lightning са били тук и преди. Те преодоляха дефицита от 2-0 във финала на Източната конференция и спечелиха четири поредни, за да елиминират Рейнджърс. Разбира се, това, което току-що видяхме, беше недвусмислено най-лошото представяне на Lightning до момента в тези плейофи – но ако някой може по някакъв начин да се върне от това, това са те.

Avs покачва 7-0

Кейл Макар отново отбелязва гол, този път в силова игра след центриране от Паласа. Резултатът е 7-0 Avs.

Кейл Макар има първата си точка от поредицата

Ако Кейл Макар ще се включи, тази поредица може вече да е приключила. Добър сос, какво представяне на Avalanche.

Езикът на тялото на Lightning ще бъде забележим през последните 17 минути. Това е изключително горда група, но шампионите също знаят кога не разполагат с необходимото.

И изглежда, че Lightning няма какво да предприеме срещу тези Avalanche.

И така, твърде рано ли е да започнем да се чудим къде би класацията на Avalanche сред съвременните усилия за един постсезон?

Avalanche използва вградено предимство

Не мога да си представя, слизайки от три тежки серии на Изток, какво е да видиш този тип безмилостна скорост, докато играеш на голяма надморска височина, за Lightning.

Това не предлага извинение за Светкавицата.

Но фактите са факти и Avalanche се възползва от вграденото предимство – този прочут разреден въздух с височина от миля – със списък, който атакува със скорост и умения във вълни. И с отбранителен корпус, умел да придвижва шайбата бързо и точно, нападателите на Avalanche владеят толкова много. Трудно е да си представим Lightning да спечели мач в Денвър, освен ако вратарят не стои на главата си. И той прави това, въпреки че отстъпи девет гола в шест периода

Роб Роси

Роб Роси·

18 юни 2022 г в 22:07 ч EDT

След пет периода Тампа е надпреварен с 61-35 и надминава с 9-3

Имаме пет периода и малко във времето до този финал за Купата на Стенли и Светкавицата регистрираха само 35 общо удара срещу Дарси Кюмпер от Колорадо. За контекст, Avs имаха 38 удара към вратата само в мач 1.

Засега Тампа е превъзхождан с 61-35 и надминава с 9-3.

18 юни 2022 г в 22:04 ч EDT

Светкавицата няма гръм тази вечер

18 юни 2022 г в 22:00 часа EDT

Ще започне ли Брайън Елиът третия период?

Андрей Василевски стартира и играе във всяка минута от последните 77 плейофни мача на Lightning, но трябва да си представя, че виждаме Брайън Елиът да стартира третия период между пайпите за Тампа Бей. Това ще бъде първото участие на 15-годишния ветеран във финал за Купа Стенли.