Воини срещу Резултат на Гризлис, вземане за вкъщи: Клей Томпсън изригва за 30 точки, води Голдън Стейт до победа в мач 6

Голдън Стейт Уориърс се отправят към финалите на Западната конференция, след като завършиха Мемфис Гризлис със 110-96 в мач 6 в петък вечер. Играта беше силно оспорвана през по-голямата част от вечерта, като Гризлис показаха страхотна битка без звездния страж Джа Морант в състава. Но в крайна сметка опитът победи, тъй като Уориърс започнаха да отбелязват голове в последните пет минути, за да приключат сезона на Мемфис и да се върнат на финалите на конференцията за първи път от 2019 г.

Уориърс бяха водени от Клей Томпсън, който отбеляза 30 точки, докато Стивън Къри закъсня и завърши вечерта с 29 точки. От другата страна, Дилън Брукс направи всичко възможно, за да се опита да форсира игра 7, като загуби 30 точки, докато Дезмънд Бейн добави 25 свои точки. С победата Уориърс ще се изправят срещу победителя от серията между Далас Маверикс и Финикс Сънс, която ще бъде решена в мач 7 в неделя вечер. След като мачът бъде определен, финалите на Западната конференция ще започнат на 18 май.

Ето три извлечения от победата на Голдън Стейт в серията срещу Гризлис в петък вечер.

1. Смърт, данъци и Игра 6 Клей

Ако сте живели под камък през последните няколко години, тогава може би не сте запознати с легендата, която е Game 6 Klay, където той има склонност да полудее в плейофите в играта шестици. Всичко започна по време на плейофите 2015-16, където Уориърс загубиха с 3-1 срещу Оклахома Сити Тъндър във финалите на Западната конференция. Голдън Стейт беше изправен пред елиминиране, а Томпсън се намеси в случая и избухна с 41 точки при победата. Уориърс спечелиха шампионата през този сезон и така се роди Игра 6 Клей.

Не съм сигурен защо изглежда, че Томпсън винаги намира начин да се справи в мач 6, но петък вечер срещу Гризлис не беше по-различно. Томпсън завърши с 30 точки при страхотни 8 от 14 от територия с 3 точки.

Представянето на Томпсън през първото полувреме, където той натрупа 17 точки преди полувремето, беше основна причина, поради която Уориърс дори държаха слаба преднина след първите две четвърти. Той се запали още от началото, набра 11 точки през първите 12 минути на играта и никога не намали темпото. Лудо е да се мисли, че дори след цели две години далеч от играта, след като претърпя опустошителни наранявания, все още можете да заложите на Томпсън да представи отлично представяне в Игра 6.

2. Не беше красиво, но Warriors свършиха работата

Голдън Стейт влезе в този мач като фаворит за осем точки пред Гризлис, което не беше изненадващо, като се има предвид, че Джа Морант беше отстранен от игра 4. Но докато Уориърс покриваха разпределението, крайният резултат не беше точно показателен за това как играе Голдън Стейт за по-голямата част от играта. За около 43 минути от играта Warriors направиха невероятно небрежно представяне. Те приключиха мача, като направиха 17 търкаля, повечето от които бяха просто невнимателни владения. В един момент от третата четвърт Голдън Стейт обърна топката при три поредни владения, докато Уориърс продължаваха да се опитват да играят хоумран в прехода, но това просто доведе до грешни подавания.

Но с оставащи малко по-малко от пет минути до четвъртата четвърт, Warriors най-накрая започнаха да оживяват в атака и спряха да играят с храната си. Те продължиха да разрушават в защита, спряха да обръщат топката и вместо това използваха много от тези възможности за преход, които получиха. Андрю Уигинс се изкачи успешно през четвъртата четвърт, като получи 10 от своите 18 точки в последната рамка на действие. Той събаряше 3s под високо налягане и беше агресивен в защита, за да получи отклонения и кражба, което доведе до пробивно забиване. Агресивната му игра донякъде даде тласък на доминацията на Голдън Стейт надолу. Но ако Уигинс даде началото на нещата през четвъртата четвърт, Къри го завърши, събаряйки две 3-ки, за да увеличи преднината до двуцифрена преднина за Уориърс, а Голдън Стейт избяга оттам.

3. Аплодисменти за Гризлис

Ако някой ви каже, че е очаквал Мемфис да завърши като No. 2 поставени на Запад и преминават през първия кръг на плейофите, те лъжат. Въпреки резултата от сезона, Гризлис има с какво да се гордеят, особено в последните два мача от тази серия срещу Уориърс. След като Морант падна с контузия на коляното, Гризлис бяха напълно отписани. Но Мемфис отговори невероятно добре в игра 5, което доведе до катастрофална победа срещу Голдън Стейт, и дори в мача в петък вечерта те бяха точно в него до последните пет минути на мача.

Това е заслуга за огромния състав, който се случи в Мемфис през последните няколко години. Докато Морант получава голяма част от вниманието – и то с добра причина! – последните две игри от тази серия показаха, че Гризлис са много повече от Морант и някои достойни ролеви играчи. Момчета като Дезмънд Бейн, Джарен Джаксън младши. и Дилън Брукс се засилиха няколко пъти, за да помогнат за носенето на тежестта от двата края на пода. Още по-страшен е фактът, че Мемфис е невероятно млад отбор с наистина висок таван, така че те ще бъдат в плейофите за години напред, ако Гризлис успеят да запазят това ядро ​​непокътнато. Ще видим този отбор отново – със здрав Morant – и следващия път те ще имат опит след сезона, за да се изправят срещу някои от тези ветерани отбори.